گالری تصاویر
اطلاعیه ها
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > نشست مشترک اتاق های بازرگانی وین و تهران


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک اتاق های بازرگانی وین و تهران

وین - ایرنا - در نشست مشترک امروز (پنجشنبه) اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران و اتاق بازرگانی وین، دو طرف زمینه های همکاری بیشتر و توسعه روابط تجاری را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایرنا، هیات تجاری اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن تهران به سرپرستی بهمن عشقی دبیر کل اتاق تهران و همراهی 36 تن از نمایندگان شرکتهای ایرانی ، روز پنجشنبه در نشست مشترک اتاقهای بازرگانی وین و تهران در شهر وین شرکت کرد.
هدف از سفر این هیات به اتریش ، آشنایی و برقراری ارتباطات کاری بیشتر بین شرکتهای استان تهران با استانهای وین و اتریش سفلی است.
نشست مشترک اتاقهای وین و تهران ، با سخنرانی آنتون اوفنر قائم مقام اتاق بازرگانی وین ، عبادلله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران و بهمن عشقی دبیر کل اتاق تهران آغاز شد.
اوفنر قائم مقام اتاق وین طی سخنانی در این نشست ضمن اشاره به افزایش حدود 19 درصدی صادرات اتریش به ایران در نیمه نخست سال 2017 گفت: واردات اتریش نیز در همین مدت افزایش یافته و هدف ما این است که ایران دوباره به یکی از شریکان اصلی تجاری اتریش تبدیل شود.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای همکاری در زمینه های فناوری هوشمند، شهرهای هوشمند، فناوری اطلاعات، دارو و انرژی، گفت: اتریش می تواند امکان ورود ایران به بازارهای شرق اروپا را فراهم سازد و امیدواریم با نشست امروز به پایه و اساس خوبی برای همکاری های آینده برسیم.
بهمن عشقی دبیر کل اتاق بازرگانی تهران نیز در سخنانی بر آمادگی اتاق تهران برای انتقال سرمایه، دانش فنی و ظرفیت های مدیریتی در جهت توسعه بیش از پیش و پایداری روابط دو کشور تاکید کرد.
همچنین محمدرضا بختیاری معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی تهران در سخنانی ضمن معرفی زمینه های همکاری و سرمایه گذاری، تاکید کرد: ایران می تواند قطب همکاری با منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و همچنین کشورهای مستقل مشترک المنافعCIS باشد.
در ادامه این نشست، پی یر پرونیس از مدیران منطقه ای اتاق بازرگانی فدرال اتریش نیز خاطرنشان کرد که در سال 2016 صادرات اتریش به ایران حدود 11 درصد و واردات از ایران حدود 524 درصد رشد داشته و همچنین در نیمه نخست سال جاری میلادی صادرات اتریش بیش از 18 درصد و واردات اتریش از ایران نیز حدود 1072 درصد افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: رقابت خاصی برای ورود به بازار ایران در بین شرکت های اروپایی وجود دارد و شرکت هایی از کشورهایی مانند آلمان و اسپانیا رقیبان جدی برای شرکت های اتریشی هستند.
در این نشست که حدود 100 نفر از نمایندگان شرکت های وین شرکت داشتند، دو طرف مطالبی در خصوص راهکارهای ارتقای روابط تجاری دو جانبه بیان کردند و در پایان نیز نشست های دو جانبه نمایندگان شرکتها برای آشنایی و برقراری ارتباطات کاری برگزار می شود.
هیات تجاری اتاق بازرگانی تهران روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته نیز دیدارهایی در کشور اسلواکی و همچنین استان 'اتریش سفلی' داشتند.

خبرنگار: بابک جعفری* انتشار دهنده: مجید جعفری


٢٠:٣٠ - جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٦٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٠اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران