گالری تصاویر
اطلاعیه ها
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > رئیس اتاق بازرگانی ایران: گشایش های بانکی نوید بخش توسعه روابط تجاری با اتریش است.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس اتاق بازرگانی ایران: گشایش های بانکی نوید بخش توسعه روابط تجاری با اتریش است.

وین - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی ایران با تشریح نتایج سفر هیات بزرگ اقتصادی و تجاری ایران به اتریش گفت: در این سفر زمینه های گسترش همکاری های تجاری بین اتاق های بازرگانی بررسی شد و با توجه به گشایش های بانکی، در آینده شاهد اتفاقات خوبی در توسعه روابط خواهیم بود.

         غلامحسین شافعی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در وین درباره سفر هیات بزرگ تجاری اتاقهای بازرگانی ملی و استانی ایران به اتریش گفت: در این سفر روسای اتاقهای بازرگانی سراسر کشور جلسه مشترکی با اتاق بازرگانی اتریش برگزار کردند که در این ارتباط ، استانهای مختلف دو کشور با ظرفیتهای اقتصادی یکدیگر آشنا شدند تا بتوانند مبنای همکاری های آینده را طراحی کنند.
وی خاطرنشان کرد: روسای اتاقهای استانهای اتریش نیز در جلسه مشترکی با اتاقهای استانی ایران، راهکارهای توسعه همکاری های دوطرف را بررسی کردند.
         شافعی خاطرنشان کرد: آنچه در این سفر بیشتر روی آن تاکید کردیم، استفاده از تجربیات آموزشی اتاقهای اتریش در اتاقهای ایران بود . در این ارتباط ، موضوع تحقیقات و توسعه و بهره گیری از دانشهای نوین برای استفاده در اتاقهای ایران در بحث آموزشی مورد توجه بود.
وی افزود : در این سفر با تجربیات آموزشی اتاق بازرگانی اتریش آشنا شدیم و از مرکز فنی و حرفه ای اتاق این کشور بازدید کردیم و با فعالیتهای آن آشنا شدیم.
       رئیس اتاق بازرگانی ایران در بخش دیگری از گفت و گوی خود با ایرنا گفت: بررسی همکاری ها برای راه اندازی کسب و کارهای نوین یا همان 'استارت آپ ها' در ایران یکی دیگر از برنامه های این سفر بود و دو طرف زمینه همکاری های آینده را مورد مذاکره قرار دادند و تصور می کنم در آینده ، هم در سطح استانی و هم اتاق های ملی ، دو کشور همکاری های جدیدی را با توجه به فضای موجود آغاز خواهند کرد.

       رئیس اتاق ایران اظهار داشت: با وزیر اقتصاد و علوم کشور اتریش ملاقات صمیمانه ای داشتیم و علاقمندی آنها برای توسعه روابط اقتصادی با ایران کاملا برای ما قابل لمس بود.
شافعی تاکید کرد: فکر می کنم با توجه به گشایش های بانکی بین دو کشور و مبادلات اقتصادی و همکاری های مشترک ما در امور سرمایه گذاری، در آینده اتفاقات خوبی در این زمینه ها خواهد افتاد . به تازگی یک خط اعتباری یک میلیارد یورویی با اوبربانک اتریش امضا شده و امیدواریم که بتوانیم از این خط اعتباری برای واحدهای کوچک و متوسط ایران استفاده کنیم.
         رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه زمینه های همکاری با اتریش بسیار متنوع است گفت: ما در زمینه هایی مانند ماشین آلات، خودرو ، استفاده از طرحهای نوین آبیاری، حوزه های دارویی ، بهداشتی و کشاورزی ظرفیتهای خوبی برای همکاری داریم.
       شافعی افزود: در موضوع حمل و نقل و بخصوص توسعه حمل و نقل ریلی ، امکانات خوبی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد. ایران برنامه های وسیعی برای نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی دارد و اتریش می تواند یکی از شرکای خوب ما در این زمینه باشد.
وی ادامه داد: همچنین بحثهای دیگری هم در زمینه گردشگری و کشاورزی مطرح شد و تصور ما این است که اتریش در بین کشورهای اروپایی زمینه های مناسب تر و علاقمندی بیشتری برای همکاری دارد.

        شافعی در جمع بندی سفر هیات بزرگ تجاری و اقتصادی ایران به اتریش گفت: انجام این سفر با هدف گسترش دامنه همکاریها بود که بیشتر مذاکرات و بحثهای اولیه برای گشایش راهها و مسیرهای تازه همکاری است که در آینده به همکاریهای عملی هم خواهد انجامید.
وی افزود: در بازگشت به ایران جلسه ارزیابی برای بررسی نظرات روسای اتاق های استانی برگزار خواهیم کرد که حرکتهای بعدی ما بر آن اساس باشد و آنچه در این یکی دو روز از همکاران استانی شنیدم این است که از این سفر راضی هستند و بعضی از استانهای ما در این سفر امکان ادامه مذاکرات را آماده کرده اند.
       شافعی ادامه داد : این تقریبا اولین بار است که در اروپا اتفاق می افتد که کل اتاقهای سراسر جمهوری اسلامی ایران به اتفاق هم در یک کشور اروپایی حضور پیدا کردند و در واقع ظرفیت بخش خصوصی ایران در اتریش حضور پیدا کرده و این نشانه ای از نظرات مثبت فعالان اقتصادی به کشور اتریش است و اینکه آینده را برای فعالیت روشن تر و شفاف تر می بینند.
 خبرنگار: بابک جعفری**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

 


٢٠:٢٣ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٧٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٨٣٠اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران