گالری تصاویر
اطلاعیه ها
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مراسم عصر ایرانی در نمایشگاه کتاب وین


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم عصر ایرانی در نمایشگاه کتاب وین

وین - ایرنا - مراسم 'عصر ایرانی' با حضور شماری از مقامات جمهوری اسلامی ایران و ده ها تن از علاقمندان به فرهنگ ایرانی روز شنبه در نمایشگاه بین المللی کتاب وین برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، در این مراسم که با حضور عبادلله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش ، محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، همایون امیرزاده مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مارکوس تویفل مدیر امور بین المللی نمایشگاه کتاب وین و دهها تن از علاقمندان به فرهنگ ایران در غرفه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد ، تقویت همکاری فرهنگی و ادبی ایران و اتریش مورد تاکید قرار گرفت.
همایون امیرزاده مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: کشور اتریش به عنوان کشوری که ما سابقه طولانی دوستی و روابط بدون تنش با آن داشتیم ظرفیتهای قابل اعتنایی برای جهش در حوزه تقویت فضای فرهنگی با ایران دارد.
وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخیرا با گزارش های خوبی که از وین دریافت کرده به این اجماع رسیده که یک دوره جدید پرقوتی را در روابط فرهنگی با اتریش آغاز کنیم و افق های روشنی در روابط فرهنگی دو کشور وجود دارد.
مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم همچنین گفت در پی مذاکرات جدی انجام شده در تهران ، برای ایجاد پل ادبی برای ارتباط مولفان و ناشران و نویسندگان ایران و اتریش آمادگی داریم.

در این مراسم همچنین 'قباد شفیعی' معاون روابط بین الملل دانشگاه کردستان گفت : امسال وزارت علوم و دفتر امور دانشجویان خارج از کشور تصمیم گرفت که دانشگاهها هم در این نمایشگاه مشارکت کنند. پنج دانشگاه ایرانی شامل کردستان ، مازندران ، رازی کرمانشاه ، دانشگاه یزد و دانشگاه علامه طباطبایی به علت حضور فعال آنها در جذب دانشجویان خارجی برای این منظور انتخاب شدند.
مارکوس تویفل مدیر امور بین المللی نمایشگاه بین المللی کتاب وین نیز در این مراسم ضمن ابراز خشنودی از مشارکت مجدد ایران در این نمایشگاه کتاب وین ، ابراز امیدواری کرد که ایران و اتریش بتوانند از جمله از طریق مشارکت در چنین رویدادهایی روابط فرهنگی خود را تقویت کنند.
وی روابط فرهنگی را به علت کمک به شناخت یکدیگر ، پایه و اساسی برای گسترش کلی مناسبات در زمینه های گوناگون دانست.
در مراسم عصر ایرانی در نمایشگاه بین المللی کتاب وین همچنین از کتاب مجموعه عکس های پیاده روی اربعین از مجموعه عکاسان فعال در ایران ، رونمایی شد.
به گزارش ایرنا ، دهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین چهارشنبه شب 17 آبان با مراسم «شب طولانی کتاب» آغاز شد و تا روز یکشنبه 21 آبان ادامه داشت و جمهوری اسلامی ایران با نمایش 500 عنوان کتاب در حوزه‌های ایران‌شناسی، هنر، ادبیات، تاریخ، دفاع مقدس، کودک و نوجوان شرکت نمود و همچنین کتب تخصصی دانشگاهی و انتشارات دانشگاه‌های کشور ازجمله سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه های علامه طباطبایی، کردستان، مازندران، یزد و رازی کرمانشاه به نمایش گذاشته شد.
خبرنگار: بابک جعفری*انتشار دهنده: بهمن بامداد


٢٠:٢٢ - جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٦٧٠٣    /    تعداد نمایش : ٣٢٢اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران