گالری تصاویر
اطلاعیه ها
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفیر ایران در اتریش: همکاری های استانی بخش مهمی از روابط تهران و وین است.


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران در اتریش: همکاری های استانی بخش مهمی از روابط تهران و وین است.

وین - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در نشست مشترک اتاق های بازرگانی تهران و وین گفت: همکاری های استانی و منطقه ای بخش مهمی از روابط ایران و اتریش را تشکیل می دهد.به گزارش ایرنا ، «عبادلله مولایی» امروز در همایش تجاری وین- تهران در محل اتاق بازرگانی و صنایع وین گفت: در 2سال گذشته روابط دوستانه و دیرینه دو کشور ایران و اتریش پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و معتقدم روابط دوجانبه ما تعمیق یافته و اینک برای هر دو طرف امکان پذیر است که زمینه های جدید همکاری برای شکل دهی به یک مشارکت نویدبخش را شناسایی کنند.
وی افزود: هر چند حجم مبادلات تجاری بین ایران و اتریش هنوز به سطح مطلوب نرسیده اما بطور مستمر در حال افزایش بوده و در این مسیر ما اهمیت زیادی برای همکاری های بین استانی قائل هستیم و آن را بخش مهمی از همکاری های پویای دو کشور می دانیم.
مولایی یادآورشد: در این زمینه ایالتوین یکی از شریکان اصلی استانی ایران است که گفت وگوهای مفیدی با استان های تهران و اصفهان ایران برقرار کرده است . سفر شهردار وین و رئیس اتاق بازرگانی وین به همراه یک هیات به ایران ، در واقع نقطه عزیمت مهمی در این ارتباط بود که ضمن آن یادداشت تفاهم مهمی برای گسترش روابط بخش خصوص تهران با همتایان وینی امضا شد.
مولایی ادامه داد: سفر جاری هیات اتاق بازرگانی تهران به وین و نیز سفر آتی شهردار تهران به وین ، به ارتقا و پیشبرد بیشتر این روند نویدبخش کمک خواهد کرد. از این رو باید فرصت ایجاد شده را غنیمت شمرد و با شناسایی امکانات و زمینه های همکاری ، افق جدیدی در مسیر مناسبات دو کشور ترسیم و ظرفیت های بالقوه برای همکاری را محقق کرد.
سفیر ایران افزود: تهران به عنوان یک کلانشهر مملو از فرصت ها با ظرفیت های عظیم است و وین را یک شریک مهم آینده خود می داند؛ آنچه به آن نیاز داریم آشنا شدن با فرصت های همکاری ، ظرفیت های کاری و البته اتخاذ دیدگاه درست و راهبرد تجاری صحیح است.
فرصت های موجود در زمینه های مختلف همچون محیط زیست ، خودرو ، مخابرات ، کشاورزی ، مدیریت آب ، صنایع دارویی ، انرژی ، پتروشیمی ، صنایع غذایی ، معادن ، فولاد و سایر صنایع مهم کوچک و متوسط را قابل تحقق است.
مولایی در پایان تاکید کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین کاملا آمادگی ارائه هر گونه کمک برای تحقق این هدف را دارد.
خبرنگار: بابک جعفری**انتشار:حسن معظمی

 


٢٠:٢٦ - جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٦٧٠٤    /    تعداد نمایش : ٥٩٩اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران