گالری تصاویر
اطلاعیه ها
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار معاون وزیر خارجه کشورمان با وزیرخارجه و قائم مقام وزیرخارجه اسلواکی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون وزیر خارجه کشورمان با وزیرخارجه و قائم مقام وزیرخارجه اسلواکی

آقای دکتر تخت روانچی معاون وزیر خارجه کشورمان روز سه شنبه 11/12/1394 به جمهوری اسلواک سفر نمود و با آقای میروسلاو لایچاک معاون نخست وزیر و وزیرخارجه و نیز آقای ایگور اسلوبودنیک قائم مقام وزیر خارجه اسلواک دیدار و در زمینه روابط دوجانبه و مسایل منطقه ای و بین المللی گفتگو نمود. وزیرخارجه اسلواک در این دیدار ضمن استقبال از لغو تحریم ها علیه ایران، علاقه مندی کشورش را به گسترش همکاریها با ایران در تمام زمینه ها ابراز و نتیجه مذاکرات را پیروزی دیپلماسی خواند. وی با اظهار رضایت از سفر شهریورماه 93 خود به تهران، مذاکراتش را با مقامات ایرانی بسیار دوستانه و مفید ارزیابی و اعلام کرد سفر آقای کاژیمیر معاون نخست وزیر و وزیر دارایی اسلواک به ایران در روزهای پایانی دی ماه 94 بسیار موفقیت آمیز بوده است. وی همچنین اظهار داشت برای ادامه پیگیریهای این سفر قرار است هفته آینده وزیر اقتصاد اسلواک در راس یک هیات اقتصادی متشکل از نمایندگان بانکی، تجاری و صنایع اسلواکی به ایران سفر نماید. آقای لایچاک همچنین از سفر معاون اول رییس جمهور و وزیر خارجه کشورمان به اسلواک در سالجاری میلادی و در دوره ریاست این کشور بر اتحادیه اروپا در نیمه دوم سال 2016، استقبال نمود.

در دیدار معاونین وزرای خارجه دو کشور روابط دوجانبه و برنامه تبادل هیات های های عالیرتبه سیاسی و تجاری میان دوکشور مورد توجه قرار گرفته و برتوسعه همکاریهای دوجانبه در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید گردید. در این دیدار پیرامون برگزاری گفتگوهای سیاسی دوره ای منظم در سطح معاونین وزرای خارجه و نیز احیای کمیسیون مشترک اقتصادی میان دوکشور بحث و گفتگو شد.

در این دیدارها همچنین در زمینه مسایل بین المللی و منطقه ای از جمله تحولات خاورمیانه، سوریه، عراق، یمن و موضوع پناهندگان بحث و تبادل نظر شد.


١١:٤١ - پنج شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ٣٨٢٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٧٥٣اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران