گالری تصاویر
اطلاعیه ها
 ١٣:٢٨ - چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش اقتصادی ایران
همایش اقتصادی ایران با حضور نمایندگان بیش از ۱۴۰ شرکت کوچک و‌متوسط اتریشی و ۳۰ تن از نمایندگان و اعضای اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش در محل اتاق بازرگانی فدرال اتریش WKO در وین برگزار شد.
 ١٢:٥٣ - چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس مبارک باد.
پیام خداحافظی دکتر مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش و اسلواکی در خاتمه ماموریت دیپلماتیک
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
نگاهی به اقتصاد اتریش

۳. نگاهی به اوضاع اقتصادی اتریش

 

اتریش بعنوان كشوری كه بعد از جنگ جهانی دوم یكی از فقیرترین كشورهای اروپایی به شمار می رفت در طی دهه های اخیر به یكی از ثروتمندترین كشورهای جهان تبدیل شده است. اقتصاد كشور اتریش در پایان جنگ جهانی دوم در وضعیت اسفناكی بود و صنایع زیر ساختی بطور كلی نابود شده و تولید بخش صنعت، عملا به صفر رسیده بود. پس از این دوران نزولی در اقتصاد اتریش، مسئولین این کشور به منظور بازسازی اقتصادی اتریش در چارچوبی مستقل و خودکفا برنامه مارشال را در سال ۱۹۴۸ طرح ریزی نمودند.

          پس از دوران مذکور و در سال ۱۹۹۵ اتریش توانست بعنوان یکی از کشورهای اروپایی به عضویت مجموعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آید که این امر برای اقتصاد این کشور طی ده الی پانزده سال اخیر از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. در حال حاضر اتریش از جمله با ثبات ترین كشورهای دنیا با کم ترین میزان تورم است.

    در اتریش وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دیجیتال و وزارت امور خارجه جمهوی فدرال اتریش بطور مشترک مسوولیت پیگیری سیاست تجاری را بر عهده دارند. نکته مهمی که ساختار دیپلماسی اتریش را از سایر کشورها متمایز می‌کند، نقش پررنگ بخش خصوصی در طراحی و مدیریت دیپلماسی تجاری این کشور است. به‌طوری‌که «اتاق فدرال اتریش» که به‌عنوان مهم‌ترین نهاد اقتصادی و تجاری این کشور شناخته می‌شود، تمامی امور مربوط به بخش خصوصی این کشور را تحت کنترل خود دارد.

          ساختار اقتصادی اتریش را بیش از همه، شركتهای كوچك و متوسط تشكیل می دهد. با عنایت به جمعیت اتریش و میزان درآمد سرانه آن به تناسب جمعیت و همچنین میزان درصد بیکاری، اتریش تلاش نمود تا بنگاههای کوچک و متوسط را تاحد زیادی گسترش دهد تا بتواند علاوه بر کاهش میزان بیکاری، درآمد سرانه را افزایش دهد.  تعریف رایج بنگاههای کوچک و متوسط ( SMEs ) در اتریش، همان تعریف اتحادیه اروپاست که براساس آن بنگاههایی که تعداد کارکنان آن کمتر از ۲۵۰ نفر باشد، بنگاه کوچک و متوسط به حساب می آید. مطابق این تعریف، بنگاههایی که تعداد کارکنان آن کمتر از 50 نفر باشد، بنگاه کوچک و بنگاههایی با کارکنان بین ۵۰ تا ۲۵۰ نفر بنگاه متوسط محسوب می گردند. بر اساس اطلاعات موجود تعداد ۳۱۳۷۰۰ شرکت یعنی در حدود ۹۹/۶ درصد از کل شرکتهای اتریش را بنگاههای کوچک و متوسط تشکیل می دهد .

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران