گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اوضاع کشاورزی اتریش

نگاهی به ظرفیت های اتریش در بخش کشاورزی و جنگلداری

صنایع کشاورزی و جنگلداری بخش مهمی از اقتصاد صادرات- محور اتریش را تشکیل می دهد. صنایع اتریش در بخش کشاورزی و جنگلداری از قابلیت های بسیار خوبی در بخش تولید ماشین های کاشت و برداشت محصولات، سموم کشاورزی و ژنتیک برخوردار است. یکی از جدید ترین فناوری های این کشور تولید تراکتور متصل به ماهواره برای بهره وری بیشتر در کشاورزی است.

414600 نفر در صنایع کشاورزی و مواد غذایی اتریش به فعالیت مشغول هستند. درآمد صنایع مرتبط با کشاورزی اتریش حدود دو میلیارد یورو است که 5/1 میلیارد یورو آن صادر می شود. صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی اتریش بالغ بر 13 میلیارد یورو است که 76 درصد آن روانه بازارهای صادراتی می شود. 176 هزار شرکت و هولدینگ کوچک و بزرگ در این بخش فعالیت دارند. 82 درصد آنان از اعضای خانواده صاحبان مزارع و یا شرکت تولید کننده هستند.

 

جنگل و صنایع چوب:

جنگل، 4 میلیون هکتار یا 6/47 درصد از اراضی اتریش را پوشانده است. 80 درصد جنگل ها در اتریش در مالکیت بخش خصوصی است و دولت 15 درصد جنگل ها را در اختیار دارد. 5 درصد بقیه در اختیار سایر نهادهای دولتی است.

در اتریش 300 هزار نفر وابسته به درآمد های ناشی از جنگل هستند. 1369 شرکت مرتبط با جنگل در اتریش وجود دارد. حجم عملکرد بخش جنگل در اتریش بالغ بر 12 میلیارد یورو است. چوب بخش عمده ای از اقتصاد اتریش را تشکیل می دهد. در صنعت چوب اتریش 1950 شرکت و 26779 نفر مشغول به فعالیت اند. حجم عملکرد این بخش بیش از 8/7 میلیارد یورو است که 68 درصد محصولات آن صادر می شود. در بازارهای خارجی صنایع چوب اتریش، 74 درصد به اتحادیه اروپایی، 13 درصد به بقیه اروپا، 8/2 به کشورهای در حال توسعه و 7/9 درصد به سایر کشورها صادر می شود. از محصولات چوبی اتریش 73 میلیون دلار پنجره، 36 میلیون یورو درب، 198 میلیون یورو تخته، 473 میلیون یورو پارکت، 8/1 میلیارد یورو مبلمان و 216 میلیون یورو را الوار تشکیل می دهد. اتریش بیش از 4 میلیون و 864 هزار متریک تن چوب تولید می کند که 86 درصد آن صادر می شود. حدود 8 هزار نفر در صنایع چوب اتریش فعالیت دارند.

 

کاغذ:

با توجه به تنوع جنگل و تولیدات صنایع چوبی، شرکت های مرتبط با صنایع کاغذ سازی اتریش نیز از شهرت بالایی برخوردارند. 170 شرکت و حدود 17 هزار نفر در صنایع کاغذ این کشور فعال بوده و 68 درصد تولیدات آن صادر می شود. 8/4 میلیون متریک تن تولید انواع کاغذ، مقوا و کارتن اتریش است.

 

مواد غذایی:

اتریش بدلیل برخورداری از شرایط مناسب جغرافیایی و دانش فنی بالا، از کشورهای مهم اروپایی در تولید مواد غذایی است. ارزش محصولات کشاورزی و مواد غذایی اتریش سالانه به حدود 6/13 میلیارد یورو می رسد. 905 کارخانه و بیش از 57 هزار نفر در این بخش به فعالیت مشغول اند. اتریش در سال 2014 بالغ بر 73/9 میلیارد یورو صادرات و 75/10 میلیارد یورو واردات محصولات غذایی داشته است. صنایع غذایی اتریش در 30 حوزه فعالیت دارند و ارزش محصولات آن بالغ بر 1/8 میلیارد یورو است. 215 کارخانه در این بخش به فعالیت مشغول می باشند.

همچنین 90 کارخانه لبنیات با 4600 نفر کارمند سالانه 2 میلیارد و 430 میلیون یورو لبنیات تولید می کنند که بیش از 184/1 میلیارد یورو آن صادر می شود.

شایان ذکر است سهم محصولات غذایی ارگانیک در کل تولیدات مواد غذایی کشور حدود 20 درصد است که 7 درصد آن روانه بازارهای صادراتی می شود. 22900 مزرعه و موسسه مرتبط در این بخش فعالیت دارند و حجم عملکرد آن سالانه بیش از یک میلیارد یورو است.

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران